CZERWIEC 2023

Pokaz prac wykonanych przez uczniów klas 4-6 dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz wykorzystanie zaplecza pracowni technicznej.

KWIECIEŃ 2023

Doskonalenie umiejętności praktycznych na zajęciach szkolnych

W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza uczniowie klas ósmych pogłębiali umiejętność korzystania z sprzętu warsztatowego zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć złożyli sztalugi przy użyciu podstawowych narzędzi. Nie obyło się od zapoznania uczniów z zasadami bhp podczas takiej pracy przez Piotra Świebodzkiego.
Efekty można zobaczyć na zdjęciach, zapraszamy do ich oglądania.
 
#LaboratoriaPrzyszłości
#LaboratoriaPrzyszlosci
 

MARZEC 2023 W piątek po lekcjach…

Na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju korzystają z urządzeń i narzędzi pozyskanych w ramach „Laboratoriów Przyszłości”.

            Stoły warsztatowe stanowią bezpieczne i wygodne miejsce do pracy, a liczne urządzenia i narzędzia pomagają w wykonaniu samodzielnie opracowanych projektów przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych.

MARZEC 2023 Pokazowe zajęcia w „Laboratoria Przyszłości” dnia 17.03.2023r.

STYCZEŃ 2023

Rozpakowujemy, analizujemy, składamy…

Uczniowie klasy 8c Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Połczynie-Zdroju rozpoczęli nowy rok owocną pracą. Podczas zorganizowanych przez Piotra Świebodzkiego zajęciach złożyli pomoce zakupione na świetlicę szkolną.

Praca rozpoczęła się od przeanalizowania instrukcji składania oraz zapoznania się z potrzebnym sprzętem technicznym. Wkrętarki, śrubokręty i miarki zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zadanie zostało przyjęte z optymizmem i zaangażowaniem przez uczniów. Złożony teatrzyk i półka będą wykorzystywane przez wszystkich uczniów szkoły. Coraz częściej przekonujemy się, że w szkole można łączyć przyjemne z pożytecznym.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

LISTOPAD

Zaprzyjaźnij się z robotem…

W roku szkolnym 2022/2023 systematycznie wykorzystujemy zasoby pomocy dydaktycznych otrzymanych w ramach Laboratoriów przyszłości.

Nie tylko uczniowie klas 4-8 uczą się sterowania i programowania Photonem, ale również najmłodsi-uczniowie kl. 1 i 2. Photon Magic Bridge to aplikacja na komputery stacjonarne i laptopy oparte na systemach Windows, MacOS oraz ChromeOS. Umożliwia programowanie Photon Robota za pomocą autorskich aplikacji oraz zewnętrznych interfejsów, tj. Scratch, MakeCode, JavaScript czy Python.

Dbamy o podnoszenie kompetencji cyfrowych. Radość uczniów ogromna. Czekamy na przyszłych programistów!

Zajęcia dodatkowe prowadzi nauczyciel informatyki-Maria Religa

 

PAŹDZIERNIK

Ruszyły warsztaty kulinarne w Połczyńskiej Jedynce.

W ramach Laboratoriów Przyszłości w ubiegłym roku szkolnym w świetlicy szkolnej powstał kącik kuchenny z pełnym wyposażeniem. Na początku października pomysłodawca i koordynator warsztatów, Stanisław Tokarski ogłosił nabór na zajęcia, do których zgłosiło się ponad 40 osób. Odbywać się one będą cyklicznie, co miesiąc i prowadzone będą w dwóch grupach.
W poniedziałek (24.10.) oraz w środę (26.10.) odbyły się pierwsze zajęcia w myśl powiedzenia „Nie święci garnki lepią”, a raczej „Nie święci gotują i pieką”. Pierwsze wypieki, które wyszły z naszej kuchni to muffinki, które powstały wg następującego przepisu:
Składniki suche:
2 szklanki mąki tortowej
¾ szklanki cukru
szczypta soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody oczyszczonej
Składniki mokre:
1 szklanka maślanki
1/3 szklanki oleju
1 jako
Sposób przygotowania:
Składniki suche wymieszać w misce, w drugiej misce wymieszać składniki mokre. Suche składniki połączyć z mokrymi i dobrze wymieszać. Do formy na muffinki ułożyć papierowe bibułki i napełnić do połowy masą. Piec w nagrzanym piekarniku przez 10 min. w 220 stopni C i 10 min. w 200 stopni C.
To była naprawdę pyszna zabawa, czego dowodem była wspaniała atmosfera na zajęciach, pochlebne komentarze uczestników warsztatów i pracowników szkoły, którzy stali się degustatorami. Na zakup produktów na te i najbliższe zajęcia przeznaczone zostały środki finansowe z Programu Profilaktycznego, za co bardzo dziękujemy.
Stanisław Tokarski
Czcionka
Kontrast