W dniu 27.09.2024 roku w ramach Europejskiego Dnia Sportu w naszej szkole odbyły się Biegi Szkolne, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, oraz młodzież z rejonów dotkniętych tegoroczną powodzią. W biegach wzięły udział klasy IV-VIII, podzieleni na kategorie wiekowe, osobno dziewczęta i chłopcy.
Wyniki biegów:
3. Król Laura
1. Ciszewski Franciszek
2. Pietrusewicz Piotr
Każdy uczestnik biegu otrzymał słodki poczęstunek oraz wodę, natomiast najlepsze trójki nagrodzone zostały medalami.
Pakiet startowy ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 im. A.Mickiewicza w Połczynie-Zdroju.
Oprócz biegów w ramach ww Dnia Sportu odbyły się liczne rozgrywki gier zespołowych oraz zabaw ruchowych.
Uczniowie brali udział w zorganizowanych rozgrywkach piłki nożnej (klasy VI), piłki koszykowej (klasy VIII ),piłki ręcznej (klasy VII), oraz zabaw ruchowych (klasy V). Rozgrywki odbywały się w sali gimnastycznej, oraz na boisku szkolnym pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego.